Az anglikán szó jelentése az angol nyelvű világban egyházi összefüggésben használatos, és az anglikán egyházhoz kapcsolódik. Az anglikán egyház az egyik legnagyobb keresztény felekezet, amely a 16. században alakult ki Angliában, amikor VIII. Henrik király elszakadt a római katolikus egyháztól, és megalapította az anglikán egyházat. A szó eredete a latin anglicanus szóból származik, ami angol nyelvűt jelent. Az anglikán szó jelentése tehát az angol nyelvű egyházhoz kapcsolódó, angol nyelvű világban elterjedt szó.
Lexikológia
Az anglikán szó a latin Anglia szóból származik, ami az angol területeket jelöli. Az anglikán egyház az angol egyházak összességét jelenti, amelyek a 16. században szakadtak el a római katolikus egyháztól. Az anglikán egyház angol nyelvű bibliafordításokat és liturgiákat használ, és a hagyományokat és a modernizmust is ötvözi. Az anglikán egyházban a püspökök a hierarchia legmagasabb szintjét képviselik, és az egyház szervezetileg a nemzeti egyházakból áll. Az anglikán egyház a világ egyik legnagyobb keresztény egyháza, és az angol nyelvű világ számos országában megtalálható.
Etimológia
Az anglikán szó eredete a 16. századi Anglia-szerte elterjedt egyházi mozgalomhoz, az anglikán egyházhoz köthető. A mozgalom a tudományos felfogás és a reformáció között helyezkedik el, és az egyház szervezeti struktúrája az anglikán egyházra emlékeztet. Az egyház alapítója a 16. századi angol király, Henrik VIII. volt, aki létrehozta a Church of England-t (anglikán egyház). Az egyház egyházi és világi kérdésekben is hatalmat bírt magára, beleértve a korabeli angol törvényeket is. Az egyház szervezeti struktúrája a katolikus egyházra emlékeztet, beleértve a püspököket, presbitereket és diakónusokat. A Church of England-t azóta is az anglikán egyháznak nevezik, és az anglikán szó a 16. században vált a mozgalom nevévé.
Jelentés különböző szótárakban
Az anglikán szótárakban szereplő anglikán szó jelentése a következő: Anglikán egy olyan protestáns felekezetet jelöl, amely a katolikus egyháztól való leválás után alakult meg a 16. században. Az anglikán egyház alapelvei között szerepel a Szentírás alapvető fontossága, az egyházat vezető püspökök autoritása, az egyház szertartásainak megőrzése, a közösség életének fontossága és a közös imádságok szerepe. Az anglikán egyház részt vesz a világ legtöbb országának közösségi életében, különösen a brit királyságban és az Egyesült Államokban.
Asszociációk
- Egyház.
- Anglia.
- Monarchia.
- Protestáns.
- Liturgia.
- Biblia.
- Canterbury.
- Henry VIII.
- Thomas Cranmer.
- Elisabeth I.
- Oxford.
- Cambridge.
- Westminsteri hitvallás.
- Anglikán egyházi hierarchia.
- Evangéliumi mozgalom.
Szinonimák
Episkopális, anglikánus, angol, protestáns.
Példamondatok
- Az anglikán egyház a hagyományos keresztény vallások egyike.
- Az anglikán liturgia számos elemet kölcsönzött a katolikus és a református egyházaktól.
- A brit királyi család tagjai hivatalosan is anglikán vallásúak.
- Az anglikán egyház a 16. században jött létre, amikor VIII. Henrik elszakította az Egyházat Rómától.
- Az anglikán templomok gyakran szép építészeti alkotások, amelyek turistalátványosságként is szolgálnak.